Zmiana trenera pierwszej drużyny.

Rafał Pospiech zrezygnował z prowadzenia drużyny seniorów Kani Gostyń. W sezonie 2019/2020 Kanię w lidze międzyokręgowej trenował będzie Grzegorz Wosiak, który od wielu lat związany jest z drużynami młodzieżowymi w Gostyniu.

Rafał Pospiech prowadził zespół seniorów od stycznia 2018 roku. W sezonie 2018/2019 pierwsza drużyna oparta na wychowankach Kani zajęła piąte miejsce w lidze międzyokręgowej. Ze względu na sprawy osobiste Rafał Pospiech zrezygnował z dalszego prowadzenia zespołu.

-Nie była to decyzja dla mnie łatwa, bo nie wszystko, co planowałem zrobić z zespołem zrealizowałem. Wiele jeszcze chciałem zrobić, niestety na dziś nie jestem w stanie pogodzić pewnych spraw z piłką nożną i dla dobra zespołu oraz klubu musiałem podjąć taką decyzję. Z Kanią nadal będę współpracował w mniejszym zakresie niż do tej pory, ale zostaję w strukturach klubu.Trenowanie pierwszego zespołu Kani to zaszczyt, ale też i duża odpowiedzialność i wyzwanie.Czas jaki tu spędziłem w roli trenera uważam jako najlepszy w mojej dotychczasowej przygodzie z piłką. Dziękuję wszystkim zawodnikom, kierownikowi, zarządowi, szczególnie prezesowi oraz Zbigniewowi Kordusowi za współpracę oraz wszystkim kibicom Kani za duże wsparcie i doping na meczach wygranych jak i przegranych. Nowemu trenerowi życzę samych sukcesów- powiedział Rafał Pospiech. 

Do rezygnacji dotychczasowego trenera seniorów Kani odniósł się prezes gostyńskiego klubu-

Dziękujemy trenerowi Pospiechowi za prowadzenie przez ostatnie półtora sezonu drużyny seniorów. Wysoko cenimy sobie jego pracę i szkoda, że podjął taką decyzję. Jesteśmy zaskoczeni, ale podchodzimy do tej decyzji ze zrozumieniem, bo liczyliśmy, że poprowadzi zespół seniorów w kolejnym sezonie. Rafał Pospiech zrezygnował z prowadzenia seniorów, jednak pozostanie w strukturach Kani Gostyń i będzie nam pomagał– powiedział Arkadiusz Krzyżostaniak.

W nowym sezonie z drużyną seniorów pracował będzie Grzegorz Wosiak, który przez wiele lat prowadził drużyny młodzieżowe w gostyńskim klubie. Trenował też seniorów Piasta Belęcin.-

Grzegorz Wosiak jest dla nas naturalnym następcą trenera Pospiecha. Przeszedł, podobnie jak dotychczasowy trener seniorów, wszystkie szczeble szkolenia w Kani Gostyń. Ostatnio trenował juniorów, którzy teraz będą wprowadzani do pierwszej drużyny Kani. Nie chcieliśmy szukać trenera z zewnątrz mając u siebie kogoś z wieloletnim doświadczeniem trenerskim– stwierdził prezes Kani.

gostynska.pl