MKS Kania Gostyń

Zwycięstwo na koniec sezonu

Kania Gostyń w ostatniej kolejce RedBox V ligi pokonała przed własną publicznością zespół Piasta Poniec 3:1. Do siatki trafiali Kacper Jagodziński, Wojciech Kłakulak oraz Norbert Jankowski. Ekipa Grzegorza Wosiaka zakończyła sezon na szóstym miejscu.

Przed decydującą kolejką znaliśmy już zespół znaliśmy, który zespół awansował do IV ligi i ten, który zawalczy o awans poprzez baraże. Drużyna Ostrovii przed dwoma tygodniami zapewniła sobie mistrzostwo V ligi, a ekipa Zawiszy Łęki Opatowskiej za tydzień rozpocznie boje o miejsce gwarantujące grę w wojewódzkiej lidze. Ekipa Grzegorza Wosiaka za wszelką cenę chciała zakończyć sezon zwycięstwem w starciu z Piastem Poniec.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie z wysokiego C. Już w drugiej minucie Kania Gostyń objęła prowadzenie po bramce Kacpra Jagodzińskiego. Defensor Kani po fantastycznym dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry celnie główkował w samo okienko bramki bramkarza z Ponieca, nie dając mu żadnych szans na interwencję. Kilka minut później Jędrzej Wosiak stanął przed szansą pokonania golkipera gości, ale to górą w pojedynku sam na sam był zawodnik Piasta. W 22. minucie meczu doszło do przykrego zdarzenia z udziałem gostyńskiego zawodnika. W wyniku urazu kolana boisko musiał opuścić Kacper Maćkowiak. Na jego miejscu pojawił się Norbert Jankowski. Gostyńska Kania kontynuowała napór na bramkę Piasta. Dawid Jędryczka w 25. minucie mógł podwyższyć prowadzenie, ale ponownie bramkarz gości, Krzysztof Banaszak uchronił gości przed utratą bramki. Tuż przed przerwą próbował również Wojciech Kłakulak, lecz ten również został zatrzymany przez Banaszaka. Do przerwy nie oglądaliśmy więcej bramek i wynikiem 1:0 na korzyść Kani zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Druga połowa nie mogła lepiej się zacząć, jak od zdobytego gola. Wojciech Kłakulak uregulował odpowiednio celownik i po podaniu od Jonasza Jaraczewskiego zdobył bramkę na 2:0. Druga część spotkania nieco się uspokoiła, a gra bardziej wyrównała. Dość wysoka temperatura powietrza i panujące słońce mocno dały się we znaki zawodnikom obu drużyn. W 79. minucie meczu gola kontaktowego zdobył dla zespołu gości uderzeniem z dalszej odległości Miłosz Urbański. Pomocnik Piast zaskoczył defensywę i broniącego od początku drugiej połowy Kacpra Przybylskiego kąśliwym strzałem zza pola karnego. Podopieczni Grzegorza Wosiaka po utracie bramki zachowali spokój i w 83. minucie po indywidualnej akcji z lewego skrzydła Norbert Jankowski ustalił wynik spotkania na 3:1.

Kania Gostyń 3:1 Piast Poniec
1:0 – Kacper Jagodziński 2′
2:0 – Wojciech Kłakulak 46′
2:1 – Miłosz Urbański 79′
3:1 – Norbert Jankowski 83′

Skład Kani: Krzyżostaniak J. (46′ Przybylski) – Snuszka, Jagodziński, Krzyżostaniak D., Dzikowski (80′ Golniewicz) – Jaraczewski (75′ Wojciechowski), Maćkowiak (22′ Jankowski), Jędryczka – Kłakulak (65′ Jankowiak), Wosiak, Smektała (65′ Danielczak)