MKS Kania Gostyń

Grała młodzież

Dwa zwycięstwa, remis i trzy porażki – takim bilansem zakończył się miniony weekend w rozgrywkach ligowych dla drużyn Akademii Piłkarskiej Kani Gostyń.

Junior Starszy A2 (U-19)
Podopieczni Krzysztofa Michalskiego odnieśli trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo. Kania Gostyń w niedzielne południe zagrała przed własną publicznością z Victorią Września. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 na korzyść gospodarzy. Juniorzy Starsi nadal zajmują trzecie miejsce w wojewódzkiej lidze, lecz w następnej kolejce przyjdzie się zmierzyć z liderem, SF Luboń.

Junior Młodszy B1 (U-17)
Juniorów Młodszych w najbliższym tygodniu czekają aż dwa pojedynki. W środę 24 maja wyjazd do Miejskiej Górski, w niedzielę 28 mecz u siebie z Gromem Wolsztyn.

Trampkarz Starszy C1 (U-15)
Pod nieobecność trenera Damiana Kabały na ławce trenerskiej drużyny Trampkarzy w starciu ze Stalą Pleszew mieliśmy przyjemność oglądać na zastępstwie Krzysztofa Michalskiego. Niestety mecz zakończył się porażką 0:4. Przegrana ze Stalą zepchnęła Kanię na piąte miejsce w lidze wojewódzkiej. W najbliższą niedzielę czeka ich wyjazd do Konina i pojedynek z Górnikiem.

Trampkarz Młodszy C2 (U-14)

Mecz z gatunku do zapomnienia, bo niestety do przyjemności nie należy zaliczyć wyjazdu do Ślesina. Ekipa Trampkarzy Młodszych Kani wysoko uległa gospodarzom – 0:17. Kolejne spotkanie zespół prowadzony przez Damiana Kabałę również odbędzie się w delegacji. W sobotni poranek zagrają z PKS-em Racot.

Młodzik D1 (U-13)

Z wielką wytrwałością i wolą walki do ostatnich minut spotkanie rozegrali podopieczni Łukasza Cebulskiego z niewygodnym GAS-em Krobią. Gola na 2:1 w ostatniej minucie meczu i na wagę trzech punktów zdobył Bartosz Baszyński. Młodzicy Kani są na dobrej drodze do końcowego zwycięstwa w lidze i na cztery kolejki przed końcem sezonu mają pięć punktów przewagi nad drugą w tabeli Polonią 1912 II Leszno.

Młodzik D2 (U-12)
Pierwszy zespół Młodzika D2 wywiózł ze Śremu cenny jeden punkt. Pojedynek z liderem ligi okręgowej zakończył się wynikiem 2:2. Natomiast druga drużyna z tego samego rocznika musiała uznać wyższość rywala z Krzemieniewa (1:6). W następnej serii gier obie drużyny czekają spotkania z wymagającymi rywalami. Pierwszy zespół zmierzy się w niedzielę z Rawią Rawicz, drugi pojedzie do Piasków na mecz z Młodymi Orłami z Gostynia.

Warto wspomnieć o zespołach z młodszych roczników. Ekipy Żaków Starszych i Młodszych, Orlików Starszych i Młodszych oraz Skrzatów w miniony weekend miały okazję wystąpić w turniejach organizowanych przez Wielkopolski ZPN. Obie grupy Orlików oraz zespół Skrzata mieliśmy przyjemność oglądać na turniejach na boisku w Pożegowie, natomiast Żacy Starsi wystąpili w zmaganiach w Pępowie, a Żacy Młodsi w Pogorzeli.

Następne mecze:
Junior Starszy A2:
– 31.05, godz. 18:30 – SF Luboń – Kania Gostyń
Junior Młodszy B1:
– 24.05, godz. 18:00 – Sparta Miejska Górka – Kania Gostyń
– 28.05, godz. 13:00 – Kania Gostyń – Grom Wolsztyn
Trampkarz Starszy C1:
– 28.05, godz. 14:00 – Górnik Konin – Kania Gostyń
Trampkarz Młodszy C2:
– 27.05, godz. 10:00 – PKS Racot – Kania Gostyń
Młodzik D1:
– 27.05, godz. 13:00 – Polonia 1912 Leszno II – Kania Gostyń
Młodzik D2:
– 28.05, godz. 10:00 – Kania Gostyń I – Rawia Rawicz
– 18.05, godz. 10:00 – AS Młode Orły Gostyń – Kania Gostyń II