MKS Kania Gostyń

Obchody 100-lecia MKS Kani Gostyń

Miejski Klub Sportowy Kania Gostyń obchodzi w tym roku setne urodziny powstania. W sobotę 13 maja na stadionie OSiR-u w Gostyniu odbędą się obchody 100-lecia klubu MKS Kania Gostyń.

Z tej okazji na kibiców i zaproszonych gości czekać będzie wiele atrakcji, które stworzą wyjątkowy klimat emocji sportowych, kulturalno-historycznych oraz muzycznych.

Impreza współorganizowana razem z miastem Gostyń, Powiatem Gostyńskim oraz OSiR Gostyń rozpocznie się równo w południe. Zarówno na gostyńskim stadionie, jak i w lokalnym kinie. Punktualnie o 12 w Kinie pod Kopułą w Gostyniu odbędzie się Uroczysta Akademia, która upamiętni wiele pięknych chwil, wspomnień i ważnych wydarzeń w stuletniej historii klubu. W tym samym czasie na stadionie przy ulicy Sportowej zaplanowane są liczne atrakcje dla dzieci. O godzinie 13 wystartuje piłkarski turniej zorganizowany z myślą o rodzicach.

Jednakże głównym punktem programu będzie spotkanie pomiędzy Oldbojami Kani Gostyń a Lechem Poznań. Rozgrywany podczas obchodów 100-lecia mecz przywoła wśród miejscowych kibiców wiele wspaniałych wspomnień. W barwach obu drużyn zobaczymy legendy gostyńskiego i poznańskiego futbolu. W niebiesko-białych koszulkach Kani wybiegną na boisko m.in. Wojciech Kaczmarek, Krzysztof Michalski, Karol Kręgielczak, Grzegorz Wosiak, Zbigniew Witkowski, Rafał Piotrowski, Sebastian Fechner, Bartosz Krajka, Zbigniew Kordus, Rafał Naskręt, Adrian Majewski, Mieczysław Musielak, Roman Frydryszak, Rafał Dudka, Marek Sadzki, czy Bartosz Wabiński.

Plan imprezy:

  • 12:00 – Uroczysta Akademia (Kino Pod Kopułą)
  • 12:00 – Atrakcje dla dzieci (Stadion OSiR w Gostyniu)
  • 13:00 – Rozpoczęcie turnieju piłkarskiego dla rodziców
  • 16:00 – Mecz MKS Kania Gostyń OLDBOYS vs KKS Lech Poznań OLDBOYS

Widzimy się na Stadionie 13 maja!