MKS Kania Gostyń

Dobre występy naszej akademii

Drużyny młodzieżowe Kani Gostyń zakończyły miniony weekend w bardzo dobrych nastrojach. Swoje ligowe mecze w świetnym stylu wygrali m.in Juniorzy Starsi oraz Młodsi. Natomiast Ci najmłodsi imponowali swoimi umiejętnościami w turniejach organizowanych przez Wielkopolski ZPN.

Junior Starszy A2 (U-19)
Piłkarze Kani pod wodzą Krzysztofa Michalskiego udali się do Swarzędza na spotkanie 4. kolejki I ligi wojewódzkiej. Pojedynek z Unią zakończył się okazałym zwycięstwem przyjezdnych, aż 3:0. Dzięki wygranej na wyjeździe Kania przesunęła się na trzecie miejsce w ligowej tabeli. W następny weekend drużyna Juniorów Starszych zmierzy się z liderem, Polonią 1912 Leszno.

Junior Młodszy B1 (U-17)
Drużyna Juniora Młodszego rozbiła w sobotni poranek ekipę Obry Kościan aż 6:1! Bramki dla Kani zdobyli Tobiasz Jakuszkowiak, Mikołaj Wosiak, 2x Adam Błażejczak, Krzysztof Kaźmierski i Szymon Kubiak. Wysokie zwycięstwo pozwoliło podopiecznych Damiana Krzyżostaniaka awansować na pierwsze miejsce w tabeli.
Wystąpili: Kołodziejczak – Woźniak (70′ Chudy), Miara (46′ Golniewicz), Grodzki, Goszczyński (84′ Kaniewski), Pietraszewski Ćwikliński (46′ Kaźmierski), Jakuszkowiak, Kubiak (82′ Kuklewski), Wosiak (65′ Jańczak), Juskowiak (46′ Błażejczak)

Trampkarz Starszy C1 (U-15)
Po bardzo zaciętej walce zawodnicy Trampkarzy Starszych musieli uznać wyższość rywali z Ostrowa Wielkopolskiego. Kania przegrała na wyjeździe z miejscową Ostrovią 2:3. Dla drużyny Damiana Kabały była to druga porażka w trakcie wiosennej serii gier. W tej chwili zajmują trzecie miejsce w tabeli ze stratą ośmiu punktów do prowadzącego, KKS-u 1925 Kalisz.

Trampkarz Młodszy C2 (U-14)
Niestety, ale wiosny Trampkarze Młodsi Kani Gostyń nie mogą zaliczyć do udanych. Tym razem ulegli na wyjeździe Polonii 1912 Leszno 1:6. W następny weekend zmierzą się z drużyną Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań/Gostyń.

Młodzik D1 (U-13)
W dobrych humorach z Rawicza wyjeżdżał zespół trenera Łukasza Cebulskiego. Młodzicy Kani wygrali z Rawią Rawicz na ich terenie 3:0. Pewne zwycięstwo Kani pozwoliło odskoczyć wiceliderowi na pięć oczek. W najbliższą niedzielę czeka ich pojedynek w Gostyniu z APR Wolsztyn.

Młodzik D2 (U-12)
Pierwszy zespół Młodzika D2 zwyciężył w niedzielę na wyjeździe z drugim zespołem Polonii 1912 Leszno 4:3. Natomiast nasza druga drużyna z tego samego rocznika pokonała u siebie GAS Krobię 2:1.

Pozostali
Drużyny Orlika Starszego oraz Młodszego w miniony weekend zaprezentowały swoje umiejętności podczas turnieju organizowanym przez Wielkopolski ZPN na gostyńskim stadionie. Ci starsi mierzyli się z klubami: FA Leszno, Juna-Trans Stare Oborzyska, APR Gostyń oraz Obrą Kościan. Natomiast zespoły Żaków Starszych i Młodszych oraz grupa Skrzatów udały się na turnieje WZPN-u w inne miejscowości powiatu gostyńskiego, odpowiednio w Borku Wielkopolskim, Pępowie i Pogorzeli. Wszyscy wypadli doskonale!

Następne mecze:
Junior Starszy A2:
– 14.05, godz. 12:00 – Kania Gostyń – Polonia 1912 Leszno
Junior Młodszy B1:
– 14.05, godz. 10:00 – Kania Gostyń – Korona Piaski
Trampkarz Starszy C1:
– 13.05, godz. 14:00 – Amber Kalisz – Kania Gostyń
Trampkarz Młodszy C2:
– 13.05, godz. 10:00 – Kania Gostyń – AP Reissa Poznań/Gostyń
Młodzik D1:
– 14.05, godz. 10:00 – Kania Gostyń – APR Wolsztyn
Młodzik D2:
– 14.05, godz. 12:00 – Kania Gostyń I – GAP Czacz
– 13.05, godz. 15:00 – Warta Śrem II – Kania Gostyń II