MKS Kania Gostyń

Dobre występy naszej akademii

Drużyny młodzieżowe Kani Gostyń zakończyły miniony weekend w bardzo dobrych nastrojach. Swoje ligowe mecze w świetnym stylu wygrali m.in Juniorzy Starsi oraz Młodsi. Natomiast Ci najmłodsi imponowali swoimi umiejętnościami w turniejach organizowanych przez Wielkopolski ZPN.

Junior Starszy A2 (U-19)
Piłkarze Kani pod wodzą Krzysztofa Michalskiego udali się do Swarzędza na spotkanie 4. kolejki I ligi wojewódzkiej. Pojedynek z Unią zakończył się okazałym zwycięstwem przyjezdnych, aż 3:0. Dzięki wygranej na wyjeździe Kania przesunęła się na trzecie miejsce w ligowej tabeli. W następny weekend drużyna Juniorów Starszych zmierzy się z liderem, Polonią 1912 Leszno.

Junior Młodszy B1 (U-17)
Drużyna Juniora Młodszego rozbiła w sobotni poranek ekipę Obry Kościan aż 6:1! Bramki dla Kani zdobyli Tobiasz Jakuszkowiak, Mikołaj Wosiak, 2x Adam Błażejczak, Krzysztof Kaźmierski i Szymon Kubiak. Wysokie zwycięstwo pozwoliło podopiecznych Damiana Krzyżostaniaka awansować na pierwsze miejsce w tabeli.
Wystąpili: Kołodziejczak – Woźniak (70′ Chudy), Miara (46′ Golniewicz), Grodzki, Goszczyński (84′ Kaniewski), Pietraszewski Ćwikliński (46′ Kaźmierski), Jakuszkowiak, Kubiak (82′ Kuklewski), Wosiak (65′ Jańczak), Juskowiak (46′ Błażejczak)

Trampkarz Starszy C1 (U-15)
Po bardzo zaciętej walce zawodnicy Trampkarzy Starszych musieli uznać wyższość rywali z Ostrowa Wielkopolskiego. Kania przegrała na wyjeździe z miejscową Ostrovią 2:3. Dla drużyny Damiana Kabały była to druga porażka w trakcie wiosennej serii gier. W tej chwili zajmują trzecie miejsce w tabeli ze stratą ośmiu punktów do prowadzącego, KKS-u 1925 Kalisz.

Trampkarz Młodszy C2 (U-14)
Niestety, ale wiosny Trampkarze Młodsi Kani Gostyń nie mogą zaliczyć do udanych. Tym razem ulegli na wyjeździe Polonii 1912 Leszno 1:6. W następny weekend zmierzą się z drużyną Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań/Gostyń.

Młodzik D1 (U-13)
W dobrych humorach z Rawicza wyjeżdżał zespół trenera Łukasza Cebulskiego. Młodzicy Kani wygrali z Rawią Rawicz na ich terenie 3:0. Pewne zwycięstwo Kani pozwoliło odskoczyć wiceliderowi na pięć oczek. W najbliższą niedzielę czeka ich pojedynek w Gostyniu z APR Wolsztyn.

Młodzik D2 (U-12)
Pierwszy zespół Młodzika D2 zwyciężył w niedzielę na wyjeździe z drugim zespołem Polonii 1912 Leszno 4:3. Natomiast nasza druga drużyna z tego samego rocznika pokonała u siebie GAS Krobię 2:1.

Pozostali
Drużyny Orlika Starszego oraz Młodszego w miniony weekend zaprezentowały swoje umiejętności podczas turnieju organizowanym przez Wielkopolski ZPN na gostyńskim stadionie. Ci starsi mierzyli się z klubami: FA Leszno, Juna-Trans Stare Oborzyska, APR Gostyń oraz Obrą Kościan. Natomiast zespoły Żaków Starszych i Młodszych oraz grupa Skrzatów udały się na turnieje WZPN-u w inne miejscowości powiatu gostyńskiego, odpowiednio w Borku Wielkopolskim, Pępowie i Pogorzeli. Wszyscy wypadli doskonale!

Następne mecze:
Junior Starszy A2:
– 14.05, godz. 12:00 – Kania Gostyń – Polonia 1912 Leszno
Junior Młodszy B1:
– 14.05, godz. 10:00 – Kania Gostyń – Korona Piaski
Trampkarz Starszy C1:
– 13.05, godz. 14:00 – Amber Kalisz – Kania Gostyń
Trampkarz Młodszy C2:
– 13.05, godz. 10:00 – Kania Gostyń – AP Reissa Poznań/Gostyń
Młodzik D1:
– 14.05, godz. 10:00 – Kania Gostyń – APR Wolsztyn
Młodzik D2:
– 14.05, godz. 12:00 – Kania Gostyń I – GAP Czacz
– 13.05, godz. 15:00 – Warta Śrem II – Kania Gostyń II

Continue in browser
To install tap Add to Home Screen
Add to Home Screen
MKS KANIA GOSTYŃ
Zainstaluj aplikacje
Install
See this post in...
MKS KANIA GOSTYŃ
Chrome
Add MKS KANIA GOSTYŃ to Home Screen
Close

For an optimized experience on mobile, add MKS KANIA GOSTYŃ shortcut to your mobile device's home screen

1) Press the share button on your browser's menu bar
2) Press 'Add to Home Screen'.
MKS KANIA GOSTYŃ Włącz powiadomienia, aby być na bieżąco z informacjami klubowymi
Dismiss
Allow Notifications