MKS Kania Gostyń

Pewne zwycięstwo na inaugurację

Zespół Kani Gostyń w pierwszej kolejce sezonu 2023/24 rozgrywek V ligi pokonał 3:0 przed własną publicznością beniaminka, Dąbroczankę Pępowo. Gole dla Kani zdobyli w drugiej części meczu Jonasz Jaraczewski, Michał Woźniak oraz Mateusz Snuszka.

Około 430 kibiców zjawiło się na trybunach stadionu OSiR-u w Gostyniu, podczas sobotnich derbów powiatu gostyńskiego inaugurującego 1. kolejkę RedBoX V ligi grupy 3 w sezonie 2023/24. Wielu sympatyków gości liczyło przed meczem, że ich ulubieńcy sprawią niespodziankę i wyjadą z Gostynia ze zdobyczą punktową. Gospodarze nie byli na tyle gościnni, aby drużynie z Pępowa pozwolić na strzelenie gola. Mimo licznych okazji bramkowych, w trakcie pierwszej części spotkania nie oglądaliśmy żadnego gola.

Zmieniło się to po wznowieniu gry. Pierwszy do siatki trafił w 47. minucie Jonasz Jaraczewski, który zaskoczył bramkarza gości bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego. Kania wykorzystała się nadarzające się błędy ze strony rywali i w 60. minucie po dobitce Michała Woźniaka było już 2:0. Dąbroczanka po kolejnym straconym golu jeszcze bardziej się otworzyła, a podopieczni Grzegorza Wosiaka stawali się coraz bardziej niebezpieczni pod bramką gości. W 71. minucie w indywidualnej akcji i po przepięknym strzale w okienko Mateusz Snuszka ustalił wynik spotkania na 3:0.

Ze względu na wycofanie się na kilka dni przed startem rozgrywek V ligi GKS-u Rychtal, drużyna Kani Gostyń w następny weekend będą pauzowali. Zamiast tego rozegrany zostanie mecze towarzyski przeciwko Zjednoczonym Pudliszki.

Kania Gostyń – Dąbroczanka Pępowo 3:0 (0:0)
1 : 0 – Jonasz Jaraczewski (47’)
2 : 0 – Michał Woźniak (60’)
3 : 0 – Mateusz Snuszka (71’)

Kania: Przybylski – Dzikowski (88’ Jagodziński), D. Krzyżostaniak, Golniewicz, Woźniak (85’ Kostuj), Jankowski, Kręgielczak, N. Gendera (68’ Korytny), Jaraczewski (78’ Jankowiak), Snuszka (74’ Pietrula), Smektała (85’ Ćwikliński)