MKS Kania Gostyń

Podsumowanie weekendu naszej akademii

W miniony weekend młodzieżowe drużyny Kania Gostyń kontynuowały zmagania ligowe na boiskach w różnych obszarach Wielkopolski. Dla wielu z nich był to dobry weekend.

Juniorzy Starsi A2 prowadzeni przez Krzysztofa Michalskiego w zaległej drugiej kolejce zagrali na własnym obiekcie z ekipą SF Luboń. Niestety Kania musiała uznać wyższość rywali i wynikiem 2:4 zakończył się mecz. Oba trafienia dla gostyńskiego zespołu zaliczył Paweł Linowski. Juniorzy Starsi po trzech meczach w lidze na wiosnę zajmują piąte miejsce w tabeli.

Skład zespołu U-19: Mateusz Klauza, Dawid Kostuj, Bartosz Paris (Szymon Kubiak), Krzysztof Kaźmierski, Artur Kamieniarz, Paweł Nowaczyk, Bartosz Bąk, Kacper Maćkowiak (Mateusz Stróżyński) (Adam Błażejczak), Igor Ćwikliński (Jan Juskowiak), Alan Jankowiak, Paweł Linowski

Na ławce: Karol Rozwora, Błażej Kołodziejczak

W odmiennych nastrojach kończyli spotkanie Juniorzy Młodsi B1, którzy zgarnęli komplet punktów w starciu z Gromem Plewiska. Drużyna Damiana Krzyżostaniaka pokonała ekipę z Plewisk na wyjeździe 3:0. To trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu, które pozwoliło Kani przesunąć się w tabeli leszczyńskiej ligi okręgowej na 2. miejsce.

Podobnym wynikiem zakończył się mecz zespołu Trampkarzy Starszych C1, którzy w Gostyniu zagrali z Juna-Trans Stare Oborzyska. Podopieczni Damiana Kabały w niedzielne przedpołudnie pewnie rozprawili się 3:0 z drużyną przyjezdnych. Po sześciu kolejkach drużyna z Gostynia zajmuje trzecie miejsce w tabeli ze stratą siedmiu punktów do lidera, KKS-u 1925 Kalisz.

Natomiast Trampkarze Młodsi C2, prowadzeni również przez trenera Damiana Kabałę doznali sromotnej porażki 0:12 w wyjazdowym meczu z AP Reissa Jarocin. Na pierwsze ligowe zwycięstwo na wiosnę zespół musi jeszcze trochę poczekać.

Następne mecze:
– Junior Starszy A2:
Unia Swarzędz – Kania Gostyń (07.05 14:30)
– Junior Młodszy B1:
Kania Gostyń – Obra Kościan (06.05 10:00)
– Trampkarz Starszy C1:
Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. – Kania Gostyń (06.05 10:00)
– Trampkarz Młodszy C2:
AP Reissa Kalisz – Kania Gostyń (07.05 16:00)
– Młodzik D1:
Rawia Rawicz – Kania Gostyń (06.05 10:00)
– Młodzik D2:
Polonia 1912 Leszno II – Kania Gostyń I (07.05 10:00)
Kania Gostyń II – GAS Krobia (07.05 10:00)